piątek, 18 wrzesień 2020 20:15

Road Safety Days w powiecie wysokomazowieckim [foto]

Ozonowanie Nasze Kwiaty
Road Safety Days w powiecie wysokomazowieckim [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Od 16 do 22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Wysokomazowieccy policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie rozmawiali o zachowaniach skutkujących poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Równolegle z działaniami profilaktycznymi na drogach powiatu trwają kaskadowe kontrole prędkości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej komendy Policji, biorą udział w akcji pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Podczas akcji mundurowi prowadzą wzmożone działania kontrolne oraz edukacyjne, w szczególności w miejscach, w których w minionych latach dochodziło do największej ilości zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Podczas działań, mundurowi dokonują kontroli prędkości pojazdów, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia dzieci. Mundurowi rozpowszechniają również materiały profilaktyczne zachęcające kierowców do jazdy zgodnej z obowiązującymi przepisami. Dlatego też dzisiaj policjanci przy współpracy z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem odwiedzili młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, gdzie omówili zasady bezpieczeństwa na drodze. Słuchacze mieli okazję przećwiczyć również pierwszą pomoc przedmedyczną, w sytuacji zdarzenia drogowego przy pomocy strażaka. Mundurowi przypomnieli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Spotkanie miało na celu zachęcić odbiorców jako uczestników ruchu drogowego do zastanowienia się nad własnym zachowaniem i postawą podczas korzystania z dróg, aby choć w minimalnym stopniu, mogli przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.
Zainteresowanym służbą w Policji przekazywano niezbędne informacje dotyczące prowadzonego obecnie naboru do tej formacji.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)